Bunt Koracha, Datana i Abirama
od 6 lat
Aaron
Mojżesz
Datan
Abiram
Korach
Stary testament
4 Ks. Mojżeszowa (Liczb)

Bunt Koracha, Datana i Abirama - zeszyt

Zestaw zadań do historii o buncie Koracha, Datana i Abirama oraz dwustu pięćdziesięciu mężów izraelskich, książąt zboru, przeciwko Mojżeszowi i Aaronowi.

Korach, Datan i Abiram zarzucili Mojżeszowi i Aaronowi, że się wywyższają ponad zbór izraelski, chociaż wszyscy w nim są święci.
Gdy Mojżesz to usłyszał kazał Korachowi i pozostałym buntownikom wziąć kadzielnice, nasypać kadzidła, aby się okazało kogo wybierze Pan.
Pan kazał wszystkim odsunąć się od mieszkań Koracha, Datana i Abirama, którzy stanęli u wejścia do swoich namiotów ze swoimi żonami, synami i dziećmi.

Niezwykła śmierć Koracha, Datana i Abirama miała pokazać synom izraelskim, że Pan posłał Mojżesza, aby dokonał wszystkich swoich czynów i że nic z własnej woli nie czynił.

Ziemia rozwarła swoją czeluść i pochłonęła Koracha, Datana i Abirama, ich domy, ich wszystkich ludzi i cały ich dobytek, a potem ziemia zamknęła się nad nimi.

W zeszycie jest tekst biblijny, szyfry, krzyżówka, zadania tekstowe i graficzne oraz inne ciekawe zadania dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w 4 Księdze Mojżeszowej (Księdze Liczb) 16.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Bunt Koracha, Datana i Abirama

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.