Gry
od 3 lat
Aaron
Mojżesz
Stary testament
2 Ks. Mojżeszowa (Wyjścia)

Plagi egipskie - memory

Bóg powierzył Mojżeszowi i Aaronowi zadanie wyprowadzenia narodu izraelskiego z Egiptu. Po czterystu trzydziestu latach nadszedł czas wypełnienia Bożej obietnicy. Jednak faraon nie chciał wypuścić tak licznego ludu. Bóg okazał wobec niego i całego narodu egipskiego Swoją wielką moc spuszczając na Egipt dziesięć plag, po których faraon nie tylko wypuścił lud izraelski ale wręcz go wypędził.

Dziesięć plag obejmowało: zamianę wód Nilu w krew, plagę żab, komarów, much, wyginięcia bydła, plagę wrzodów, gradu, szarańczy, ciemności, aż po śmierć wszystkich pierworodnych w Egipcie.

W czasie każdej plagi Bóg chronił lud izraelski. Za każdym razem też Mojżesz szedł do faraona prosząc go o wypuszczenie ludu z kraju i przestrzegając przed kolejnymi plagami.

Gra memory zawiera karty z tej historii i instrukcję. Przygotowana jest dla dzieci i młodzieży w wieku 3-16 lat (w zależności od wieku i liczby dzieci, można używać mniejszą lub większą ilość kart).

Historia zapisana jest w Biblii, w 2 Księdze Mojżeszowej 7, 8, 9, 10, 11 i 12.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
4

Inne Gry

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.