Gry
od 6 lat
Aaron
Mojżesz
Stary testament
3 Ks. Mojżeszowa (Kapłańska)

Zwierzęta czyste i nieczyste - bingo

Pan powiedział Mojżeszowi i Aaronowi, które zwierzęta można jeść, a których jeść nie wolno. Które zwierzęta są czyste, a które są nieczyste i są obrzydliwością.

Pan powiedział, że z bydła możemy jeść każde zwierzę, które ma rozdzielone kopyto i rozszczepioną racicę i przeżuwa pokarm. Nie możemy jeść wielbłąda, świstaka, zająca i wieprza.

Ze zwierząt, które żyją w wodzie, możemy jeść te, które mają płetwy i łuski.

Pan wyliczył ptaki i małe zwierzęta, których nie można jeść. Pan przestrzegał też, aby nie kalać się przez spożywanie któregokolwiek płaza, który pełza.

Pan nadał to prawo dotyczące bydła i ptactwa, i wszelkich istot żyjących, które są w wodzie i tych, co pełzają po ziemi, abyśmy rozróżniali między tym, co nieczyste, a tym, co czyste, oraz między zwierzętami, które się spożywa, a zwierzętami, których jeść nie wolno.

Gra Bingo oparta jest na tej historii. Zawiera zestaw kart oraz haseł, które należy wyciąć. Przygotowana jest dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w 3 Księdze Mojżeszowej (Księdze Kapłańskiej) 11.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
2

Inne Gry

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.