Opowiadania

Pieniążek dla potrzebującego

Chciwość
Wdzięczność
Nowość

Dawno, dawno temu żył pewien mądry człowiek, który wędrował z jednego miejsca do drugiego i pomagał ludziom swoją radą i mądrością. Pewnego dnia, w czasie jednej ze swoich wędrówek, przechodził ulicą stolicy królestwa i na poboczu drogi znalazł monetę. Mędrzec zatrzymał się i podniósł pieniążek. Prowadził proste życie, nie potrzebował wiele i ta moneta nie była mu potrzebna. Pomyślał więc, że przekaże ją komuś w potrzebie.

Przez cały dzień wędrował po królestwie, ale nie znalazł ani jednej osoby, która wydawałaby się niezadowolona lub potrzebująca pieniędzy. W końcu dzień się kończył i nadszedł czas odpoczynku. Mądry człowiek znalazł sobie wygodne miejsce tuż za miastem, pod pięknym drzewem i tam spędził noc.

Następnego ranka obudził się i rozpoczął dzień jak zwykle od modlitwy i skromnego posiłku. W tym momencie król, który przechodził obok tego miejsca, zobaczył go i kazał żołnierzom się tam zatrzymać. Władca podszedł do modlącego się mędrca i powiedział: „Idę na wojnę, aby podbić kolejny kraj, aby moje królestwo było jeszcze większe i bogatsze. Proszę, pobłogosław mi, abym zwyciężył ”.

Mędrzec popatrzył chwilę na króla, pomyślał, wyjął z kieszeni monetę i podał ją królowi. Władca bardzo zdziwiony, popatrzył na podarunek od mędrca, i zapytał: „Dlaczego dałeś mi tę monetę? Czy to jest jakaś cudowna moneta, która da mi szczęście?”

Mądry człowiek uśmiechnął się i odpowiedział: „O wielki królu! Wczoraj rano, spacerując po stolicy, znalazłem tę monetę na poboczu drogi. Podniosłem ją i postanowiłem przekazać komuś potrzebującemu. Cały dzień chodziłem po mieście, spotykając wielu ludzi. Z kimkolwiek nie rozmawiałem, odkrywałem, że żyje szczęśliwie i jest zadowolony z tego, co ma. Nie znalazłem nikogo, kto by tej monety potrzebował. Dzisiaj, spotkałem w końcu osobę, która nie jest zadowolona z tego, co ma i chce zdobywać więcej. Poczułem więc, że jest to osoba, która najbardziej potrzebuje tej monety, to ty, król królestwa…, dlatego ci ją dałem ”.

 

PAMIĘTAJ!

Wszyscy pragniemy mieć więcej i więcej, i przez to marnujemy szansę na cieszenie się tym, co już mamy. Aby żyć szczęśliwym i zdrowym życiem, powinniśmy nauczyć się cieszyć z tego, co mamy. Powinniśmy dziękować Bogu za to, co nam daje i być wdzięczni za wszystko, co mamy.

 

ZOBACZ W BIBLII:

„Niech życie wasze będzie wolne od chciwości; poprzestawajcie na tym, co posiadacie; sam bowiem powiedział: Nie porzucę cię ani cię nie opuszczę.” List do Hebrajczyków 13,5.

 

 

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
36

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.