Opowiadania

Pieniążek dla potrzebującego

Chciwość
Wdzięczność

Dawno, dawno temu żył pewien mądry człowiek, który wędrował z jednego miejsca do drugiego i pomagał ludziom swoją radą i mądrością. Pewnego dnia, w czasie jednej ze swoich wędrówek, przechodził ulicą stolicy królestwa i na poboczu drogi znalazł monetę. Mędrzec zatrzymał się i podniósł pieniążek. Prowadził proste życie, nie potrzebował wiele i ta moneta nie była mu potrzebna. Pomyślał więc, że przekaże ją komuś w potrzebie.

Przez cały dzień wędrował po królestwie, ale nie znalazł ani jednej osoby, która wydawałaby się niezadowolona lub potrzebująca pieniędzy. W końcu dzień się kończył i nadszedł czas odpoczynku. Mądry człowiek znalazł sobie wygodne miejsce tuż za miastem, pod pięknym drzewem i tam spędził noc.

Następnego ranka obudził się i rozpoczął dzień jak zwykle od modlitwy i skromnego posiłku. W tym momencie król, który przechodził obok tego miejsca, zobaczył go i kazał żołnierzom się tam zatrzymać. Władca podszedł do modlącego się mędrca i powiedział: „Idę na wojnę, aby podbić kolejny kraj, aby moje królestwo było jeszcze większe i bogatsze. Proszę, pobłogosław mi, abym zwyciężył ”.

Mędrzec popatrzył chwilę na króla, pomyślał, wyjął z kieszeni monetę i podał ją królowi. Władca bardzo zdziwiony, popatrzył na podarunek od mędrca, i zapytał: „Dlaczego dałeś mi tę monetę? Czy to jest jakaś cudowna moneta, która da mi szczęście?”

Mądry człowiek uśmiechnął się i odpowiedział: „O wielki królu! Wczoraj rano, spacerując po stolicy, znalazłem tę monetę na poboczu drogi. Podniosłem ją i postanowiłem przekazać komuś potrzebującemu. Cały dzień chodziłem po mieście, spotykając wielu ludzi. Z kimkolwiek nie rozmawiałem, odkrywałem, że żyje szczęśliwie i jest zadowolony z tego, co ma. Nie znalazłem nikogo, kto by tej monety potrzebował. Dzisiaj, spotkałem w końcu osobę, która nie jest zadowolona z tego, co ma i chce zdobywać więcej. Poczułem więc, że jest to osoba, która najbardziej potrzebuje tej monety, to ty, król królestwa…, dlatego ci ją dałem ”.

 

PAMIĘTAJ!

Wszyscy pragniemy mieć więcej i więcej, i przez to marnujemy szansę na cieszenie się tym, co już mamy. Aby żyć szczęśliwym i zdrowym życiem, powinniśmy nauczyć się cieszyć z tego, co mamy. Powinniśmy dziękować Bogu za to, co nam daje i być wdzięczni za wszystko, co mamy.

 

ZOBACZ W BIBLII:

„Niech życie wasze będzie wolne od chciwości; poprzestawajcie na tym, co posiadacie; sam bowiem powiedział: Nie porzucę cię ani cię nie opuszczę.” List do Hebrajczyków 13,5.

 

 

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
85

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.