Opowiadania

Wielki głaz

Strach
Wiara i zaufanie
od 3 lat

Dawno temu i daleko stąd żył rolnik, który miał duże pole i każdego dnia ciężko na nim pracował. Na środku jego pola w ziemi tkwił wielki głaz, który bardzo utrudniał rolnikowi pracę.

Rolnik każdego dnia obchodził głaz ale od czasu do czasu potykał się o niego i upadał. Za każdym razem, gdy upadał, myślał o usunięciu głazu ze swojego pola, ale potem, gdy myślał, jak duży jest ten głaz i jak głęboko tkwi w ziemi, rezygnował. Myślał, że nie da rady zrobić tego sam i że zajmie mu to bardzo dużo czasu. Decydował więc, że zostawi ten kamień tak, jak jest.

Po wielu dniach, gdy rolnik znowu wyszedł do pracy w pole i pracował obok głazu, nie tylko się o niego przewrócił i stłukł nogę ale jego pług uderzył w kamień i pękł.

Rolnik tak bardzo się zdenerwował, że uderzył z całej siły w głaz pięścią i zaraz tego pożałował, bo bardzo go to zabolało. Teraz był wręcz wściekły! Bolała go noga, ręka i jeszcze pług złamany! Same straty przez ten głupi głaz.

W końcu postanowił coś z tym zrobić! Poszedł do wioski i wrócił na swoje pole z pięcioma osobami i  narzędziami do wykopania głazu.

Rolnik zbliżył się do tego głazu i powiedział do ludzi, którzy przyszli z nim, aby mu pomóc: „Przyjaciele, widzicie ten kamień, wyrządził mi wiele krzywdy i dzisiaj razem w końcu będziemy ciężko pracować ale w końcu usuniemy go i wyrzucimy z mojego pola”.

Mówiąc to, rolnik wziął pierwszy łopatę i zaczął kopać wokół głazu. Wykonał dwa, może trzy uderzenia, aby wykopać ziemię spod głazu i głaz ruszył się i jakby wyszedł z ziemi. Rolnik popchnął go prawie bez wysiłki a głaz zaczął się toczyć ku brzegowi pola.

Na ten widok ludzie, którzy przyszli ze wsi zaczęli się śmiać i mówić: „To tego głazu nie mogłeś usunąć przez tyle lat? Mówiłeś, że to wielki głaz, który tkwi w ziemi tak głęboko, że nie da się go wykopać a tu proszę… sam się wyturlał”.

Rolnik był jeszcze bardziej zdziwiony od nich! To on, przez te wszystkie lata męczył się, przewracał, kombinował jak tu obejść głaz, żeby orać i siać na polu dookoła niego i myślał, że to wielka skała tkwiąca głęboko w ziemi. Już dawno, z łatwością mógł go sam usunąć ze swojego pola. Wystarczyło tylko spróbować!

 

PAMIĘTAJ!

Podobnie jak ten rolnik, my też czasem trafiamy na przeszkody, które wydają się zbyt duże, aby się z nimi zmierzyć i nawet nie próbujemy tego robić. Zamiast sobie z nimi radzić, poddajemy się i rezygnujemy. Uważamy, że jesteśmy za słabi, gorsi, że nie umiemy i że sobie nie poradzimy. A Bóg mówi: „Nie bój się, bo Ja jestem z tobą!” 

Nie bój się mówić o Bogu! Nie bój się głosić ewangelii, nie bój się, gdy Bóg powołuje cię do rzeczy, których nigdy wcześniej nie robiłeś! Proś, aby Bóg zamienił twój strach w odwagę. Bo nie ma głazu, z którym Bóg lub my z pomocą Boga, nie moglibyśmy sobie poradzić.

 

ZOBACZ W BIBLII:

„Nie bój się, bom Ja z tobą, nie lękaj się, bom Ja Bogiem twoim! Wzmocnię cię, a dam ci pomoc, podeprę cię prawicą sprawiedliwości swojej.” Księga Izajasza 41,10;

„Bo Ja, Pan, jestem twoim Bogiem, który cię ująłem za twoją prawicę i który mówię do ciebie: Nie bój się, Ja cię wspomogę!” Księga Izajasza 41,13.

 

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
41

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.