Opowiadania

Wielki głaz

Strach
Wiara i zaufanie
od 3 lat
Nowość

Dawno temu i daleko stąd żył rolnik, który miał duże pole i każdego dnia ciężko na nim pracował. Na środku jego pola w ziemi tkwił wielki głaz, który bardzo utrudniał rolnikowi pracę.

Rolnik każdego dnia obchodził głaz ale od czasu do czasu potykał się o niego i upadał. Za każdym razem, gdy upadał, myślał o usunięciu głazu ze swojego pola, ale potem, gdy myślał, jak duży jest ten głaz i jak głęboko tkwi w ziemi, rezygnował. Myślał, że nie da rady zrobić tego sam i że zajmie mu to bardzo dużo czasu. Decydował więc, że zostawi ten kamień tak, jak jest.

Po wielu dniach, gdy rolnik znowu wyszedł do pracy w pole i pracował obok głazu, nie tylko się o niego przewrócił i stłukł nogę ale jego pług uderzył w kamień i pękł.

Rolnik tak bardzo się zdenerwował, że uderzył z całej siły w głaz pięścią i zaraz tego pożałował, bo bardzo go to zabolało. Teraz był wręcz wściekły! Bolała go noga, ręka i jeszcze pług złamany! Same straty przez ten głupi głaz.

W końcu postanowił coś z tym zrobić! Poszedł do wioski i wrócił na swoje pole z pięcioma osobami i  narzędziami do wykopania głazu.

Rolnik zbliżył się do tego głazu i powiedział do ludzi, którzy przyszli z nim, aby mu pomóc: „Przyjaciele, widzicie ten kamień, wyrządził mi wiele krzywdy i dzisiaj razem w końcu będziemy ciężko pracować ale w końcu usuniemy go i wyrzucimy z mojego pola”.

Mówiąc to, rolnik wziął pierwszy łopatę i zaczął kopać wokół głazu. Wykonał dwa, może trzy uderzenia, aby wykopać ziemię spod głazu i głaz ruszył się i jakby wyszedł z ziemi. Rolnik popchnął go prawie bez wysiłki a głaz zaczął się toczyć ku brzegowi pola.

Na ten widok ludzie, którzy przyszli ze wsi zaczęli się śmiać i mówić: „To tego głazu nie mogłeś usunąć przez tyle lat? Mówiłeś, że to wielki głaz, który tkwi w ziemi tak głęboko, że nie da się go wykopać a tu proszę… sam się wyturlał”.

Rolnik był jeszcze bardziej zdziwiony od nich! To on, przez te wszystkie lata męczył się, przewracał, kombinował jak tu obejść głaz, żeby orać i siać na polu dookoła niego i myślał, że to wielka skała tkwiąca głęboko w ziemi. Już dawno, z łatwością mógł go sam usunąć ze swojego pola. Wystarczyło tylko spróbować!

 

PAMIĘTAJ!

Podobnie jak ten rolnik, my też czasem trafiamy na przeszkody, które wydają się zbyt duże, aby się z nimi zmierzyć i nawet nie próbujemy tego robić. Zamiast sobie z nimi radzić, poddajemy się i rezygnujemy. Uważamy, że jesteśmy za słabi, gorsi, że nie umiemy i że sobie nie poradzimy. A Bóg mówi: „Nie bój się, bo Ja jestem z tobą!” 

Nie bój się mówić o Bogu! Nie bój się głosić ewangelii, nie bój się, gdy Bóg powołuje cię do rzeczy, których nigdy wcześniej nie robiłeś! Proś, aby Bóg zamienił twój strach w odwagę. Bo nie ma głazu, z którym Bóg lub my z pomocą Boga, nie moglibyśmy sobie poradzić.

 

ZOBACZ W BIBLII:

„Nie bój się, bom Ja z tobą, nie lękaj się, bom Ja Bogiem twoim! Wzmocnię cię, a dam ci pomoc, podeprę cię prawicą sprawiedliwości swojej.” Księga Izajasza 41,10;

„Bo Ja, Pan, jestem twoim Bogiem, który cię ująłem za twoją prawicę i który mówię do ciebie: Nie bój się, Ja cię wspomogę!” Księga Izajasza 41,13.

 

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
11

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.