Opowiadania

Tylko trzech aniołów

Aniołowie
Wdzięczność

Śniło mi się, że anioł oprowadza mnie po niebie i pokazuje mi jak pracują. Ramię w ramię weszliśmy do pierwszego, ogromnego pomieszczenia, w którym krzątało się mnóstwo aniołów. Ile tam się działo! Anioły chodziły w tę i z powrotem, jedne nosiły jakieś dokumenty, przekazywały drugim, czytały coś, zapisywały, katalogowały! Wszyscy wyglądali na bardzo zajętych i wszystko się działo strasznie szybko. Śpieszyli się, biegali, byli cały czas w ruchu. Wydawało się że gdyby pomieszczenie było kilkukrotnie większe i aniołów kilka razy więcej to wszyscy dalej byliby tak samo zajęci. Patrzyłam na ten młyn wielkimi oczami i zastanawiałam się: „co oni robią?” Mój anioł przewodnik odpowiedział: „To jest sekcja zgłoszeń. Tutaj przyjmujemy wszystkie prośby zgłaszane do Boga w modlitwie”.

Rozejrzałam się po wielkim pomieszczeniu i zrozumiałam, że aniołowie byli tak bardzo zajęci ponieważ przyjmowali i sortowali prośby ludzi z całego świata.

Potem poszliśmy długim korytarzem i doszliśmy do kolejnego pomieszczenia.

Nie uwierzycie ale to pomieszczenie było jeszcze większe i aniołów było o wiele, wiele więcej niż w pierwszej sali! „W tym pomieszczeniu” powiedział mój przewodnik „mamy sekcję pakowania i dostawy. Tutaj wszystkie łaski i błogosławieństwa są przygotowywane, a potem rozsyłane do ludzi. Pomieszczenie jest większe ponieważ wysyłamy nie tylko do ludzi, którzy proszą ale również do tych co zapomnieli poprosić ale wiemy, że tych błogosławieństw potrzebują”.

Kolejna sala była bardzo dziwna, wyglądała bardziej jak koszary oddziałów specjalnych. Aniołowie w tej sali byli tacy jacyś… groźni, a jednocześnie łagodni. „To są nasi żołnierze” powiedział oprowadzający mnie anioł „tutaj ćwiczą i przygotowują się do specjalnych misji aniołowie wysyłani do obrony ludzi. Przeważnie wysyłani są w grupach. Jeżeli człowiek jest w niebezpieczeństwie bywa i tak, że otaczamy go dookoła tak szczelnie, że wróg nawet go nie widzi. „Wspaniale” pomyślałam, „to mi się naprawdę podoba!”

Uśmiechnięta i w dobrym humorze przeszłam do kolejnego pomieszczenia, które było równie duże ale jakieś spokojniejsze. Tutaj aniołowie byli bardzo poważni i widać było, że nad każdą sprawą, którą się zajmują bardzo długo myślą, starannie przygotowują i ostrożnie wdrażają w życie. Uśmiech zszedł mi z twarzy i już teraz poważna i może nawet trochę przestraszona zapytałam: „a co tutaj robią?” Mój przewodnik odpowiedział: „aniołowie przygotowują lekcje i doświadczenia, dzięki którym ludzie mogą się lepiej przygotować na przyjście Jezusa. Tutaj zatrudniamy tylko największych fachowców. To jest bardzo odpowiedzialna praca.

Trochę zamyślona przeszłam do kolejnego pomieszczenia, w którym było tylko trzech aniołów: jeden trochę zajęty – miał pół biurka w papierach, drugi – trochę rozleniwiony, z naprawdę małą ilością pracy, ale trzeci wyglądał jakby w ogóle nie miał nic do roboty.

Bardzo zdziwiona zapytałam: „Dlaczego tutaj prawie nic się nie dzieje? Dlaczego jest ich tak mało i prawie nic nie robią?” Wyraźnie zawstydzony przewodnik odpowiedział: „To jest sekcja przyjmowania potwierdzeń odbioru przesyłek. Pierwszy anioł odbiera potwierdzenia przyjęcia błogosławieństw – jak widzisz parę ich przychodzi, choć znacznie mniej niż byśmy mogli się spodziewać, drugi anioł przyjmuje potwierdzenia otrzymanej ochrony, no a w trzeciej… przyjmujemy potwierdzenia przyjęcia doświadczenia”.

Zdziwiona zapytałam: „a w jaki sposób ludzie powinni wysyłać takie potwierdzenia? Może to jest dla nich za trudne i dlatego ich nie przesyłają”. „No cóż” odpowiedział mój przewodnik „wystarczy powiedzieć: Dziękuję Ci, Boże”.

 

PAMIĘTAJ!

Za wszystko dziękujmy Bogu. Za błogosławieństwa i odpowiedzi na nasze modlitwy, za ochronę i za doświadczenia. Czym częściej Bogu dziękujemy, tym lepiej widzimy jak bardzo nam pomaga i rozumiemy jak nas prowadzi.

 

ZOBACZ W BIBLII:

„Bez przystanku się módlcie. Za wszystko dziękujcie; taka jest bowiem wola Boża w Chrystusie Jezusie względem was.” 1 list do Tesaloniczan 5,17-18.

 

 

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
21

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.