Opowiadania

Uwaga! Niebezpieczeństwo!

Ewangelizacja
Pomaganie innym
Nowość

Uwaga! Niebezpieczeństwo!

Dawno temu pewien biedny człowiek został sam na świecie. Nie miał dzieci, jego żona zmarła kilka lat wcześniej a w tym roku zasnął również jego jedyny brat. Biedny człowiek miał dosyć ciężkiego życia pełnego zmartwień a teraz dodatkowo samotnego życia. Z dnia na dzień robił się coraz bardziej smutny i coraz bardziej nie chciało mu się już dłużej żyć.

Pewnego ranka wyszedł z domu i szedł przed siebie. Sam nie wiedział dokąd i dlaczego, ale tak bardzo nie chciał wracać do swojego samotnego domu, że po prostu szedł i szedł.

W ten sposób, po wielu godzinach, doszedł do lasu. Nie do końca wiedząc co robi, wszedł do lasu i miał ogromną nadzieję, że się w nim zgubi i nie będzie musiał wracać do domu.

Szedł dalej przed siebie, zszedł ze ścieżki i błąkał się po coraz ciemniejszym i obcym lesie. Gdy tak szedł, doszedł do krawędzi stromego zbocza. Nagle stanął, bo zobaczył tam coś, czego się zupełnie nie spodziewał, tabliczkę z napisem „Uwaga! Niebezpieczeństwo!” W środku lasu gdzie nie było nikogo, nie było ścieżki ani nawet polanki przy stromym zboczu stał znak ostrzegawczy. Mężczyzna rozejrzał się dookoła jakby chciał sprawdzić czy nikt go nie obserwuje. Może to jakiś żart? Nie mógł zrozumieć kto i po co miałby postawić taką tabliczkę głęboko w lesie.

Trochę zamyślony ominął strome zbocze i szedł dalej przez las. Po niedługim czasie natknął się na głęboki rów. W ostatniej chwili zauważył kolejną tabliczkę z napisem „Uwaga! Niebezpieczeństwo!” Gdyby nie ta tabliczka na pewno wpadłby do tego rowu i nie wiadomo jak by się to skończyło. Mógł stłuc głowę, złamać nogę a przecież tak głęboko w lesie, nawet gdyby krzyczał po pomoc, nikt by go nie usłyszał!

Biedny człowiek szedł dalej, a że szedł już naprawdę długo to poczuł głód i bardzo, bardzo chciało mu się pić. Jakież było jego zdziwienie, gdy kilka kroków dalej zobaczył tabliczkę z napisem „Strumień” ze strzałką pokazującą kierunek. Poszedł w tę stronę i faktycznie doszedł do strumienia, z którego mógł napić się wody.

Zaraz potem znowu natknął się na głęboki rów, przed którym była tabliczka z napisem „Uwaga! Niebezpieczeństwo!” Teraz już wiedział, że ktoś specjalnie poustawiał te znaki. Zaczął więc wołać: „Hej, hej, jest tam kto?” I po chwili spośród drzew wyłonił się młody człowiek z ogromnym uśmiechem na twarzy. „Dzień dobry” powiedział. „Witaj w moim lesie”, dodał.

Zaczęli rozmawiać. Biedny człowiek opowiedział o sobie, o swojej samotności i o tym, że przyszedł do lasu, żeby się zgubić i może nawet umrzeć z pragnienia. Ale w lesie wszędzie są tabliczki wskazujące drogę i ostrzegawcze, wskazujące drogę do strumienia i tu się nie da zgubić. Powiedział też, że te znaki pokazały mu, że ktoś się o niego troszczy i że już nie czuje się taki samotny.

Młody człowiek uśmiechnął się jeszcze szerzej i powiedział, że to on od jakiegoś czasu ustawia te znaki po tym, jak sam pewnego dnia mało co nie wpadł do głębokiego rowu. Wtedy postanowił ostrzegać innych, aby nikomu nie stało się nic złego w tym niebezpiecznym lesie. Dodał też, że pracy jest jeszcze bardzo dużo, bo takich niebezpiecznych miejsc jest tu o wiele więcej.

Biedny człowiek postanowił pomóc młodzieńcowi. Od teraz razem stawiali tabliczki ze wskazówkami lub ostrzeżeniami. I nasz biedny człowiek nie miał już dosyć życia, bo sensem jego życia stało się pomaganie innym. Teraz był szczęśliwy!

 

PAMIĘTAJ:

Bóg powołał nas (mnie i ciebie), abyśmy pomagali i ostrzegali innych. Na drodze życia innych ludzi mamy stawiać tabliczki, które doprowadzą ich do Jezusa. Mamy im pomagać. Mamy dzielić się Ewangelią, którą nam dał Jezus. Możliwość pomagania innym i dzielenia się Ewangelią to największe błogosławieństwo jakim obdarzył nas Bóg.

 

ZOBACZ W BIBLII:

„Wysławiajcie Pana, wzywajcie imienia jego, głoście narodom czyny Jego! Śpiewajcie Mu, grajcie Mu, opowiadajcie o wszystkich cudach Jego! Chlubcie się imieniem Jego świętym, niech raduje się serce szukających Pana!” Księga Psalmów 105,1-3

„I rzekł im: Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu.” Ewangelia św. Marka 16,15

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
22

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.