Opowiadania

Bóg widzi wszystko

Modlitwa
Opieka Boża

Pewnego dnia Brenda została zaproszona przez przyjaciół na wspinaczkę skalną. Trochę się bała bo do tej pory ćwiczyła tylko na ściankach wspinaczkowych, no i nosiła okulary, które jej czasem przeszkadzały. Tym razem, wiedząc, że wspinaczka będzie trudniejsza założyła szkła kontaktowe (takie małe kółeczka przezroczyste, które wkłada się do oka, żeby lepiej widzieć, zamiast okularów).

Po dotarciu na miejsce Branda założyła sprzęt wspinaczkowy, przyczepiła linę bezpieczeństwa i zaczęła się wspinać. Trochę było trudno ale dawała radę. Dotarła do pierwszej półki skalnej gdzie mogła trochę odpocząć. Była z siebie dumna! Po chwili wstała, żeby przygotować się dalszej wspinaczki i wtedy lina bezpieczeństwa zatańczyła na wietrze, uderzyła ją w oko i… wypadło jej szkło kontaktowe! Brenda próbowała szukać zgubionego szkła ale była tak zdenerwowana i w dodatku widziała jak przez mgłę, że nic nie znalazła. Po chwili kolega z grupy dotarł na tę samą półkę skalną. Zaczął szukać na jej ubraniu, na skale ale nigdzie nie znalazł zgubionego szkła kontaktowego. Zrozpaczona Brenda zaczęła się gorąco modlić, żeby Bóg pomógł jej znaleźć szkło kontaktowe i żeby mogła bezpiecznie wrócić do domu. Wiedziała, że bez szkła nie da rady, ani zejść na dół, ani wejść na górę!

Usiadła na półce skalnej i pomyślała o wersecie z Biblii, który niedawno przeczytała, a który mówi:

„Pan spogląda z nieba, widzi wszystkich ludzi. Z miejsca gdzie przebywa, patrzy na wszystkich mieszkańców ziemi. Oto oko Pana jest nad tymi, którzy się go boją, nad tymi, którzy spodziewają się łaski jego.” Księga Psalmów. 33,13-14.18.

Modliła się: „Pomóż mi Boże bo tylko Ty możesz sprawić cud! Ty widzisz wszystko, widzisz każdego człowieka, widzisz mnie i na pewno widzisz moje szkło kontaktowe. Proszę pomóż mi je znaleźć.”

Jak myślicie, czy Bóg jej pomógł? Oczywiście! I to w cudowny sposób! Kiedy Brenda spojrzała w dół zobaczyła jak kolejna grupa młodych ludzi szykuje się do wspinaczki. Jedna z osób schyliła się, podniosła coś z ziemi i zaczęła krzyczeć do nich: „Hej! Czy ktoś z was nie zgubił szkła kontaktowego?” No cóż, to było już wystarczająco cudowne ale czy wiecie jak ta osoba je znalazła? Mrówki szły po ziemi i niosły szkło kontaktowe! Brenda je odzyskała i mogła bezpiecznie wrócić do domu.

 

PAMIĘTAJ!

Bóg jest cudowny! On widzi każdego z nas, w każdym momencie naszego życia i zawsze, często w niezwykły sposób może nam pomóc!

Ale to nie wszystko! Tata Brendy był rysownikiem (robił ilustracje do książek). Kiedy Brenda opowiedziała mu tę niesamowitą historię ten narysował rysunek mrówki niosącej szkło kontaktowe i podpisał słowami: „Boże, nie wiem dlaczego chcesz, żebym niosła tą rzecz. Nie mogę jej zjeść, i jest ogromnie ciężka. Ale jeżeli to jest to co chesz, żebym zrobiła to zrobię to dla Ciebie.” Bóg chce, żeby każdy z nas dla Niego pracował. On nie powołuje do pracy najlepiej przygotowanych. On przygotowuje i daje siłę powołanym, którzy chcą dla Niego pracować!

 

ZOBACZ W BIBLII: 

„Pan spogląda z nieba, Widzi wszystkich ludzi. Z miejsca, gdzie przebywa, Patrzy na wszystkich mieszkańców ziemi, On, który ukształtował serce każdego z nich, On, który uważa na wszystkie czyny ich. Nie licznemu wojsku zawdzięcza król swe zwycięstwo, Nie swej wielkiej sile zawdzięcza wojownik ocalenie. Koń zawodzi, gdy chodzi o zwycięstwo, A wielka jego siła nie zapewni człowiekowi ocalenia. Oto oko Pana jest nad tymi, którzy się go boją, Nad tymi, którzy spodziewają się łaski jego” Księga Psalmów 33,13-18

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
22

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.