Opowiadania

Spragniony Łapa

Zbawienie

Łapa był bardzo spragniony, ale jego miska na wodę była pusta. Nie było w niej ani kropli wody. Poszedł do Ani, usiadł szczekając i prosząc o wodę. Powiedział tak jasno, jak tylko mógł: „Proszę, Aniu, chcę pić”.

„Jesteś dobrym pieskiem” – powiedziała Ania i poklepała go. „Ale teraz bądź cicho” – dodała. Wydawało się, że nie rozumie, czego on chce.

Siostra Ani, Zosia, również go nie zrozumiała. „O, Łapa, jesteś dobrym pieskiem” – powiedziała. „Chcesz herbatniki dla psów, prawda? Cóż, oto jeden dla ciebie.” Łapa wziął psie ciastko, a następnie położył je na podłodze.

Tata też nie rozumiał. – Jasne, Łapa – powiedział. „W garażu jest dla ciebie kość. Przyniosę ją dla ciebie.” Ale kiedy kość została położona przed Łapą, po prostu na nią spojrzał. Kości też nie chciał.

„Zastanawiam się, czego chce Łapa?” – zapytała mama, odkręcając wodę w zlewie kuchennym.

Łapa podszedł do zlewu i zaskomlał, patrząc na wodę. „Może chce wody… Aniu, sprawdź proszę jego miskę z wodą”, powiedziała mama.

I rzeczywiście, Ania zobaczyła, że miska na wodę jest całkowicie pusta. Nie było w niej nawet jednej kropli wody! Dziewczynka przyniosła naczynie do zlewu i napełniła je. Łapa pomachał radośnie ogonem! Nareszcie będzie mógł ugasić swoje pragnienie.

Dziewczynki i chłopcy też często czegoś chcą. Ale nie są jak Łapa, który dokładnie wiedział, czego chce, ponieważ dzieci często nie wiedzą, czego chcą. Najpierw chcą zabawki, ale wkrótce mają jej dość. Potem zaczynają czytać książkę. Kiedy już ich to nie interesuje, szukają czegoś innego. Zawsze chcą czegoś, czego nie mają. Ludzie często nie wiedzą czego naprawdę potrzebuję i co może dać im prawdziwe szczęście.

 

PAMIĘTAJ!

Człowiek, który ma Jezusa Chrystusa jako swojego Zbawiciela, ma wszystko, czego potrzebuje! Zbawienie jest tym, co przynosi prawdziwe szczęście. Woda, którą Ania dała Łapie, zaspokoiła jego pragnienie, ale wkrótce znów będzie chciało mu się pić. Jezus daje nam „wodę żywą”, która na zawsze gasi nasze pragnienie. On jest tą „żywą wodą”. On jest jedynym, który może zaspokoić wszystkie nasze potrzeby. Kocha nas tak bardzo, że umarł za nasze grzechy. Teraz czeka na każdego, kto w Niego uwierzy. Nie zwlekaj, ale już dzisiaj oddaj swoje serce Jezusowi i przyjmij Go, jako swojego Zbawiciela!

 

ZOBACZ W BIBLII:

„Odpowiedział jej Jezus, mówiąc: Każdy, kto pije tę wodę, znowu pragnąć będzie; Ale kto napije się wody, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskującej ku żywotowi wiecznemu.” Ewangelia św. Jana 4,13-14.

 

 

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
52

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.