Opowiadania

Wyścig żab

Dążenie do celu
Wytrwałość

Pewnego dnia grupa małych żabek zorganizowała zawody, bardzo dziwne zawody. Żabki postanowiły dotrzeć  na szczyt bardzo wysokiej wieży. Wielki tłum zebrał się wokół wieży, aby zobaczyć wyścig i dopingować zawodników, a może po prostu pośmiać się z małych niemądrych żabek.

Wyścig rozpoczął się.

Szczerze mówiąc, nikt w tłumie naprawdę nie wierzył, że małe żaby mogą dotrzeć na szczyt wieży. Słychać było wypowiedzi takie jak:

„Och, to jest o wiele za trudne!!”

„One nigdy nie dotrą na górę”.

„Nie ma szans, że im się uda. Wieża jest zbyt wysoka!”

Maleńkie żaby zaczęły spadać, jedna po drugiej.  Za wyjątkiem tych, które w stałym tempie wspinały się wyżej i wyżej.

Tłum nadal krzyczał: „To jest zbyt trudne!!! Nikt nie zdobędzie szczytu wieży!”

Więcej małych żab zmęczyło się i zrezygnowało.

Ale jedna nadal się wspinała i była coraz wyżej i wyżej. Ta się nie poddawała!

Na koniec, wszystkie żaby zrezygnowały ze wspinaczki na szczyt wieży. Wszystkie, z wyjątkiem tej jednej malutkiej żabki, której z ogromnym wysiłkiem udało się dotrzeć na sam szczyt!

Wszystkie pozostałe malutkie żaby naturalnie chciały wiedzieć, jak tej jednej udało się to zrobić?

Zapytały się więc, jak udało jej się znaleźć siłę, aby osiągnąć cel?

Okazało się… że zwycięska żabka była głucha!

 

Dawno temu żył człowiek, który przez 120 lat musiał znosić śmiechy i drwiny, gdy wykonywał pracę dla Pana. Ludzie wytykali go palcami i zapewne mówili: „to jakiś wariat, co on robi!”, „nie uda mu się”, „to nie ma żadnego sensu”.

Noe przez 120 lat budowania arki musiał znosić takie uwagi. Na pewno wiele osób namawiało go, żeby przestał, bo jego praca jest bez sensu. Ale Noe nie słuchał tłumu, on uwierzył Bogu i słuchał Boga. Nie słuchał tych, którzy go zniechęcali i nie przejmował się tymi, którzy się z niego śmiali. W końcu osiągnął cel i wykonał pracę powierzoną mu przez Boga.

 

PAMIĘTAJ!

Bądź jak Noe, nie słuchaj tłumów, nie zwracaj uwagi na to, że ktoś się z Ciebie śmieje. Patrz na Jezusa i bądź Mu wierny. Żyj według Jego zasad, a nie ludzkich.

 

ZOBACZ W BIBLII:

„Zmierzam do celu, do nagrody w górze, do której zostałem powołany przez Boga w Chrystusie Jezusie.” List św. Pawła do Filipian 3,14.

 

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
30

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.